"Als je van een explosief fruitige wijn houdt, stop dan maar met zoeken: onze Garnacha Marselan ga je geweldig vinden. Een krachtig bouquet van viooltjes en andere weidebloemen, een smaak van kersen, bramen en blauwe bes. Licht gekoeld nóg lekkerder!" Derrick Neleman

Zowel de garnacha als de marselan druif groeien op onze wijngaarden in de regio van Valencia, op 700 meter boven zeeniveau. Het samenspel van deze twee druivensoorten (60% garnacha en 40% marselan) zorgt voor een krachtige en fruitige rode wijn met in de neus heerlijke aroma’s van viooltjes en kersen. Een fantastische biologische wijn voor bij de borrel of bij lichte pasta’s.

De wijn heeft een uitgesproken fruitige geur met zwarte bes en cassis en een schepje bosgrond. Krachtige smaak met specerijen, salmiak, kersenlikeur en een subtiel bittertje. Dat kleine zoetje, dat kleine bitter en de kruiden in de wijn doen het uitstekend bij de licht vettige en kruidige paté. Heerlijke paté, sappige wijn, optimale combinatie.
Naar het recept
"Sappig, donker fruit, met een listig zoetje, een bloedsinaasappelzweempje, een laurierbittertje en een pepermuntjesfinale. Smooth operator maar niet handtam. Goed gelukt weer."
RAPPORTCIJFER: 8,5
Wijnschrijver Harold Hamersma proeft jaarlijks heel veel wijn. En beoordeelt ze met een rapportcijfer. Alleen de allerbeste wijnen, cijfer 7,5 of hoger, komen met proefnotitie in De Grote Hamersma.

De druiven die we gebruiken voor de Garnacha Marselan worden ‘s nachts geplukt. Dit doen we omdat het oogsten in de nacht verschillende positieve effecten op de druiven heeft. Onze wijnmaker Diego legt uit: “De lagere temperaturen van de nacht zorgen ervoor dat de aroma’s niet vervliegen tussen het plukken van de druif en het maken van de wijn. Dit zorgt ervoor dat de wijn meer aroma heeft."
Lees verder op onze blog