"Een lichtroze kleur voor deze overheerlijke, sappige rosé. Rijpe besjes, wilde aardbeien en een vleugje viool, afgewisseld met zachte kruiden zoals venkel en amandelen. Dorstlessend!" Derrick Neleman

Onze Nucli Rosé is een blend van monastrell, tempranillo en syrah druiven. Heerlijk droog en verfrissend met rijpe bessen, viooltjes en wilde aardbeien in de neus. Prachtige lichte kleur als blaadjes van een roze roos. Proef rijpe meloen, verse amandelen en venkel. Drink ‘m vers! Zo beleef je de meeste frisheid in de wijn, maximaal tot twee á drie jaar na de oogst te bewaren. In de Nucli serie hebben we ook een rode wijn en een witte wijn. Benieuwd naar andere rosés van Neleman? We hebben een ruim assortiment!

Deze Nucli heeft een stevige structuur voor een rosé: met frisse zuren, volle smaak met licht rood fruit, mineralen en een aantrekkelijk bittertje. Een rosé om iets bij te eten. Hij is een prettige tafelgenoot van deze heerlijk kruidige vegan variant op Thaise viskoekjes.
GA NAAR RECEPT
"Nucli uit de stallen van Neleman, alwaar biodruiven gastvrij onthaald wordt. In dit geval zwaaiden de deuren wijd open voor tempranillo. Maar 12 procent (leve de doordrinkfactor!) en toch flink veel kracht en inhoud. Stevig rood fruit, beetje snoeperig, sappige kersen, een vief pepertje en lekker wat kruidigheid."
RAPPORTCIJFER: 8+
Wijnschrijver Harold Hamersma proeft met zijn team jaarlijks heel veel wijn. En beoordeelt ze met een rapportcijfer. Alleen de allerbeste wijnen, cijfer 7,5 of hoger, komen met proefnotitie in De Grote Hamersma.

In het binnenland achter Valencia ligt een prachtig, dun bevolkt natuurgebied Parque Natural de las Hoces del Cabriel. Daar, in het gehucht Casas del Rey, op zo’n 900 meter boven zeeniveau, liggen de wijngaarden van Neleman.